Příběh naší kapely

Ze zkušebny až na pódium

Kapela vzniká v prosinci roku 2015, kdy bubeník Libor (ex. Těžká obuv) oslovuje kytaristu Martina (ex. Epitaf, Mantinel) s nápadem přijít a založit heavy metalovou kapelu. Hned poté doplňuje kapelu baskytarista Radek (ex. Těžká obuv) a následně se přidává zpěvák Radek D. (ex. Epitaf, Mantinel). Od té doby se kapela ubírá stále stejným směr s různými klasickými prvky metalu. V květnu 2016 kapela vydává EP, které obsahuje 3 písně a bylo natočeno ve studiu Smaragd records Olina Rokyty. O pár měsíců později se kapela zavírá k Olinovi opět do studia a natáčí kompletní CD, které obsahuje 10 songů a oficiálně světlo světa spatřuje v lednu 2017 a jmenuje se "Věčná sláva". Od té doby kapela koncertuje a sbírá materiál pro další desku. Druhá deska v pořadí vychází v říjnu 2018, byla nahrána ve studiu BENAS pod taktovkou Míly Sládka a nese název "Zlatí rytíři" a je následně pokřtěna českou speed/metalovou formací Salamandra. Od té doby kapela hraje na menších i větších akcích a jako jeden z velkých milníků si zapisuje v roce 2019 koncert na významném festivalu The Legends rock fest v Hořicích

V roce 2020 kapela sbírá materiál na novou desku, ale mezitím musí řešit personální změny. Po vážném úrazu a nemožnosti koncertování zpěváka Radka, přichází Miloš Koblmuller.
S ním vychází v srpnu EP, které obsahuje tři skladby a udává nový směr celé vikingské smečky. O pár měsíců později je nový materiál natočen a v červnu 2021 tak vzniká třetí CD v pořadí, které nese název "Amulet". 

S novou deskou a chutí dostává kapela nový směr a náboj, proto do kapely přichází jako poslední střípek celé mozaiky klávesák Jirka Kubišta, který uzavírá vikingskou smečku.

Kapela v roce 2022 koncertuje a plení všude, kam je vítr zavane. Za zmínku stojí účast na významném a u nás největším metalovém festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Samotná smečka ovšem nezahálí ani v tvorbě materiálu, a tak v srpnu téhož roku vydává první singl z dalších připravovaných, který nese název "Jörmungandr".


Vanaheim tedy nyní hraje v sestavě: Miloš Koblmuller - zpěv, Martin Drobný - kytara, Radek Hladík - basa, Jiří Kubišta - klávesy a Libor Král - bicí.

Členové

Miloš Koblmüller - zpěv
Martin Drobný - kytara
Radek Hladík - basa
Jiří Kubišta - klávesy
Libor Král - bicí